Lezzetli Süt Ürünleri

19/11/2023

YOĞURT
Bu mayalı ürün süte bir maya eklendiğinde oluşur; ortaya çıkan ürün sindirime ve genel olarak sağlığa iyi gelen probiyotik içerir.
KAYMAK
Devonshire ya da Cornish kreması olarak da bilinen bu lezzetli İngiliz ürünü yağ oranı yüksek sütünün buharda pişirilmesi ve yavaşça soğutularak yağın yüzeye çıkması ve pıhtılaşmasıyla elde edilir.
EKŞİ KREMA
Taze pastorize edilmemiş krema oda sıcaklığında ekşimeye bırakılır, doğal olarak oluşan bakteri koyu kıvama ve ekşi lezzete yol açar. Günümüzde genellikle bakteri kültürleri eklenerek ticari amaçla üretilir.
KREM PEYNİR
İnek sütünden yapılan yağlı yaş ve sürülebilir bu peynir. Philadelphia değil New York eyaletinde keşfedilmiştir.
TAZE KREMA
Yapımı ekşi kremanın yapımına benzeyen bu ekşi sos ekşi kremadan daha az yoğun, daha az ekşi ve daha yağlıdır.
EKŞİ SÜT
Bir zamanlar mayalamada kullanılan bir malzeme olan bu ürün pastorize edilmemiş sütün, kalınlaşana kadar birkaç gün boyunca ekşitilmesiyle yapılır. Tıpkı yoğurt gibi, tatlı veya ekşi olarak yenilebilir.
ÇÖKELEK
Yapılması kolay olan bu peynir süt, katı kesmikler oluşana kadar peynir mayası ve yayık altı suyuyla ısıltıldıktan sonra peynir altı suyunun süzülmesiyle hazırlanır.
KÖY PEYNİRİ
Sıkıştırılmış köy peyniri Amerika Birleşik Devletlerinde inek, koyun ya da keçi sütünden yapılabilmektedir.
RICOTTA (İTALYAN LOR PEYNİRİ)
Peynir yapımında artan peynir altı suyunun içinde kalan proteinler yumuşak ve pofuduk kesmikler oluşturuncaya dek ısıtılmasıyla hazırlanan Ricotto günümüzde genellikle sütün kesmik ve peynir altı suyunu birbirinden ayıran bir asitlik düzenleyici kullanarak hazırlanır.

Posted in Genel
\

Rezervasyon Formu
Reservation Form

    error: İçerik korunmaktadır!