Park Fora

Hakkında

Balık ve Deniz Ürünleri Restoranı
Park Fora

İstanbul’da bir efsane! Park Fora.

İstanbul’un Boğaz ile kucaklaştığı semtlerden biri olan Kuruçeşme’de yer alan Park Fora 1996 yılından bu yana deniz ürünleri ve balık restorantı olarak hizmet vermektedir.İşletmeciliğini Ali Rıza Yılmaz ve İlhan Çulha yapmaktadır.

Balığın İstanbul ‘da ki adı Park Fora,  deniz ürünlerini ve her çeşit balığı  mevsiminde balık  mostrasında buluşturuyor. Sürpriz lezzetlerin ve yeniliklerin eksik olmadığı menüsünde Ege otlarıyla hazırlanmış salatalardan, deniz ürünleriyle hazırlanan salatalara, balığın ve deniz ürünlerinin oluşturduğu sıcak soğuk mezelerle zengin başlangıçlar sunuyor. Ana yemeklerde ise mevsim balıkları  birbirinden farklı şekilde yorumlanıyor.

Klasik lezzetlerden  dünya mutfaklarına  uzanan zengin menüsü ile konuklarını denizin maviliğinde bir lezzet yolculuğuna çıkartıyor.  “Paella”sı ile konuklarını Valensiya kıyılarına götürürken, denizci yemeği olarak anılan “MouleMariniere” ile  Fransız denizcilerle  seyahate çıkıyorsunuz hissi veriyor.. Düğmeli ahtapotun şarapla kavrulmuş halini tattığınızda Yunan adalarına giderken sütte balık sofraya geldiğinde İzmir’de kordonun tatlı meltemini yaşayacaksınız.  Kalamarda ise yolculuğunuz  kuzey Ege’ye Cunda’ya ,  Babakale’ ye doğru devam edecek. Mevsimine göre sofranıza gelen palamutta, lüferde ve kalkanda  ise boğazın yanı başında olduğunuzu tekrar hatırlayacaksınız. Boğazın  İstanbul’a  hediyesi  lakerda ve tarama bin yıllık değişmeyen  gerçek lezzetleriyle Park Fora’da sunuluyor.İstanbul’un geleneksel balıkçı kültürü ile dünya lezzetleri ile öncü ve köklü bir marka Park Fora.

Son olarak canlı kral yengeç akvaryumlarıyla Türkiye’de bir ilke imza atan Park Fora, bunun yanı sıra canlı ıstakoz akvaryumları  ve Fransa’dan ithal canlı fines d’claire istridyeleri ile de farkını ortaya koyuyor.Yerli kabuklularda da zengin bir yelpazeye(istridye, vongole, tarak, mevsiminde deniz kestanesi) sahip Park Fora her balığı tam mevsiminde ve en özel haliyle sunuyor.

Park Fora da başlayan lezzet yolculuğu gene Park Fora’nın tatlı limanında son bulunuyor.  Konukların hafızalarında iz bırakacak Park Fora sufle çikolata gecenin unutulmazları arasında yer alıyor.. İncir tatlısı, kabak tatlısı, ayva tatlısı,  fırında helva  gibi bizden  lezzetler ile yemek şölenini sonlandırıyoruz.

\

Rezervasyon Formu
Reservation Form

    error: İçerik korunmaktadır!