Aşkı Körükleyen Deniz Mahsülleri

09/12/2021

Denizlerde öyle yaratıklar var ki, bütün dünya erkekleri bunların seks gücünü arttırdığına inanmışlardır. Gerçekten de deniz yumuşacaklarının, deniz kabuklularının özellikle de istridyelerin afrodizyak değerlerinin son derece yüksek olduğu öne sürülür.

Bunlardan bazılarının marifetlerini size Isabel Allende’nin kaleminden aktarmak istiyorum.

Deniz Kestanesi: Kestanenin dış görünümü oldukça iticidir. İstridyenin daha fazla afrodizyak kabul edilen Asya’da, Akdeniz’de ve Güney Amerika’da yenir. Dünyanın geri kalan yerlerinde tiksintiyle bakılır.Dış koyu renk, dikenli bir top gibidir.İçindeki cinsel organlar, kayısı rengindeki etiyle iştah açıcı bir görünüme sahiptirler.Yoğun bir deniz kokusu ile erotik bir koku yayarlar.

Karides, kerevit, yengeç, ıstakoz ve öbür kabuklular: Bunların hepsi çok lezzetli ve son derece afrodizyaktırlar. Hazırlanmaları çok kolaydır. Sadece haşlanırlar veya fırında pişirilirler.Konuğunuza deniz kabuklusu ikram etmeden önce mutlaka alerjisi olup olmadığını sorun.

İstridye: Afrodizyak mutfağının kraliçesidir, edebiyat ve sinema tarihinde romantik ne kadar akşam yemeği varsa hepsinin kahramanı olmuştur. İstridye yemenin en iyi yolu, canlı olup olmadığını anlamak için üzerlerine limon sıkıp, çiğ olarak ağza atmaktır. Etinin diri ve kabarık görünmesi ,krem renginde olması, saydam sıvının içinde yüzmesi ve kötü kokmaması gerekir. İstridyeleri kabuklu olarak alacak olursanız, onları açmanın oldukça güç olduğunu aklınızdan çıkarmayın. En iyisi, istridyeyi bu konuda uzmanlaşmış restoranlarda yemektir.

Kalamar ve ahtapot: Müthiş lezzetli deniz canlılarıdır.İspanya’da kalamarın mürekkebi ile hazırlanan ‘’kara pilav’’ son derece romantik bir yemektir !

Tarak ve midye : İstridyenin alçakgönüllü akrabalarıdır ve tıpkı onlar gibi limon sıkılarak çiğ çiğ yenir. Ama midyenin çorbası ve yahnisi de lezzetli olur.

Posted in Genel
\

Rezervasyon Formu
Reservation Form

    error: İçerik korunmaktadır!