Boğazda Balık

21/09/2019

Boğazda Balık denince ilk akla gelen restoran Park Fora…

1996 yılından bu yana deniz ürünleri restoranı olarak İstanbul’un Boğazla kucaklaştığı Ortaköy’de Cemil Topuzlu Parkının içinde yer almaktayız. Boğazda balık yemek isteyen misafirlerimizi İstanbul boğazının mavisi ile Cemil Topuzlu Parkı’nın yeşili ile karşılıyoruz.

Gıda Politikamız gereği misafirlerimizin beklentilerine en üst düzeyde cevap vermeye çalışıyoruz.

Balık halinde her sabah, gün doğmadan yapılan balık mezatında Karadeniz, Marmara, Saroz Körfezi ve Ege Denizi’nin en seçkin balıkları ve deniz ürünleri, mutfak şefimiz denetiminde seçilip,taze ve günlük olarak damak zevkinize sunuyoruz.

Boğazda balık yemenin ayrıcalığını hissettiğiniz restoranımızda taze balığın yanı sıra balık ve deniz ürünleri ile hazırlanmış, dünya ve Türk mutfağının en güzel örneklerini ve geleneksel balık restoranı anlayışının olmazsa olmazları olarak tabir edilen soğuk ve sıcak mezelerimizi tatma şansını bulabilirsiniz.

Sıcak bir başlangıç için;

Önerimiz Park Fora’nın benzersiz balık çorbası ve denizci usulü moule mariniere olacak.

Park Fora’nın başlangıç seçenekleri arasında ki deneyim Salatalarımız ;

Karidesli Salata, Domates-Soğan Salatası, Brokoli-Semizotu Salatası, Çengelköy Usulü Çoban Salata, Harman Salatası, Roka-Domates Salatası, Brokolili Semizotu Salatası, Bahçe Salatası.

Boğazda balık keyfine Park Fora’nın soğuk mezeleri ile devam edelim

Torik Lakerda, Levrek Marine, Somon Marine, Rokfor Peyniri Salatası, Uskumru Çirozu, Çerkez Balığı, Fora Kerevit, Tarama, Balık Pastırması, Fava ve mevsimine göre kabuklu deniz mahsulleri.

Park Fora’da Sıcak Mezelerimiz;

Paella(İspanyol Mutfağı), Deniz Mahsulleri Krep(Fransız Mutfağı), Balık Kroket, Deniz Salyangozu, Denizci Usulü Midye, Balık Kavurma, Şarap Soslu Düğmeli Ahtapot, Deniz Mahsulleri Kokoreç, Balık Köftesi ve Uskumru Dolması, Balık Mantısı, Fora Börek, Balıklı Pazı Sarma.

Ana Yemeklerimiz;

Tuzda Balık, Levrek Dolma, Pisi Menüyer, Dil Kardinal, Hamurda Balık, Kiremitte Palamut ve klasik olarak Izgara, natürel zeytinyağı ile hazırlanan Tava, Buğulama balık çeşitlerimiz.

Mutfağımızdan lezzet yolculuğunu noktalayacak tatlılarımız;

Çikolatalı Sufle, Ayva Tatlısı, Kabak Tatlısı, İncir Tatlısı, Fırında Helva.

KAV ŞARAPLARI

Park Fora tek özel şarap kavına sahip balık restoranıdır.

Posted in Genel
\

Rezervasyon Formu
Reservation Form

    error: İçerik korunmaktadır!